fbpx

Proces výroby

Výrobní proces v Truhlářství Karásek se skládá z cyklu činností, které na sebe navazují tak, aby byla zaručena prvotřídní kvalita obráběného materiálu, bezpečnost i ekologičnost. V zásadě jsou výrobní procesy dané, avšak v závislosti na typu vyráběného produktu se jednotlivá posloupnost operací může lišit.

1. Výběr suroviny

Při výběru těch správných dřevin prvotřídní kvality spolupracujeme s odborníky a partnery, kteří o těženém materiálu vědí absolutně vše.

Výhradně nakupujeme dřeviny z České republiky, a to pouze takové, které byly nařízeny na těžbu lesní správou. Snažíme se tak eliminovat dopad na životní prostředí naší krajiny.

2. Pořez a přírodní sušení

Jednotlivé kulatiny (stromy pořezané na požadovanou délku) poté zamíří na pilu neboli „katr", kde se podélně rozřežou na zvolenou tloušťku.

Posléze jsou převezeny do interních venkovních zastřešených skladů, kde přírodně sesychají v průběhu 3 až 5 let.

3. Umělé sušení a skladování

Následně jednotlivé balíky materiálu putují do umělých sušáren, kde se vysuší na požadovanou vlhkost – jen tehdy bude zaručena prvotřídní kvalita a zamezení možnosti kroucení materiálu.

Po umělém vysušení je materiál přesunut do plně uzavřených skladů řeziva. Z těchto skladů jsou pak jednotlivé typy dřevin odebírány do výrobní dílny, kde se zpracovávají.

4. Zpracování dřeva

Materiál v prvé řadě putuje na rozřezávací pilu, kde se jednotlivé „fošny" (podélně rozřezané dílce z kulatiny) rozřežou na hranoly.

Hranoly se následně hoblují jak na šířku, tak i na výšku, po tomto procesu se lepí k sobě a vytváří tak požadované dílce.

Tyto dílce se následně zařezávají a v závislosti na typu hoblují, dlabají, frézují, kulatí aj.

5. Kontrola

Před broušením materiálu dílce kontrolujeme a případně vyspravujeme vzniklé vady materiálu (suky, trhlinky aj.)

Kromě materiálové kontroly probíhá po hrubém broušení i kontrola konstrukční, kdy sestavujeme např. samonosné schodiště do výsledné podoby a kontrolujeme těsnost jednotlivých spojů a požadované rozměry.

6. Broušení

Hrubý výrobek se následně jak strojově, tak i ručně brousí, aby byly odstraněny drobné nerovnosti a povrch se stal na dotyk dokonale hladkým a jemným.

K docílení tohoto stavu se nejprve používají brusné papíry hrubšího zrna a následně jemnější.

7. Povrchová úprava

Finální fází výrobku je povrchová úprava, např. lakování, olejování, moření, kartáčování nebo jiné.

Během jednotlivého nánosu vrstev se materiál brousí velmi jemným brusným papírem tak, aby byl finální nános dokonale hladký, rovný a bez jakýchkoliv nežádoucích vad.

Materiál je posléze umístěn do skladovacích boxů, kde vytvrzuje.

8. Balení a uskladnění

Po kompletním vytvrzení povrchové úpravy materiálu, zhruba 3 dny (v závislosti na teplotě), je materiál dostatečně odolný.

Následným procesem je balení jednotlivých dílců a dle termínu montáže je pak produkt uskladněn a připraven na montáž ve Vašem domově.

9. Montáž

Zabalený materiál v daný den montáže naložíme do dodávkového vozu a jedeme k Vám.

Montáž provádíme výhradně prostřednictvím našich odborně proškolených interních zaměstnanců a dohlížíme tak na perfektně odvedenou práci.

10. Garance kvality

Staráme se o Vás dále v podobě ponákupního servisu. Můžete se na nás kdykoli obrátit.

Garantujeme Vám 5letou záruku na materiál a k tomu Vám ještě přidáme 3 roky záruky na povrchovou úpravu.